Arapça Çeviri

Arapça Çeviri

Ülkemizde son yıllarda tercüme ihtiyacının en fazla arttığı dillerden biridir.

Ülkemizin Orta Doğu ve Körfez ülkeleriyle sahip olduğu siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler son 20 yılda artış göstermiştir.

Türkiye’de önemli birçok sektörde Orta Doğu ülkelerinin firmaları faaliyetini sürdürür. İthalat ve ihracat alanında en önemli ortaklarımızdandır.

Bunların yanı sıra ülkemizde bulunan Suriye vatandaşları, Irak’la gelişen ticari ve ikili ilişkiler ayrıca Türkiye’de artan Körfez ülkeleri kaynaklı iş yatırımları, Arapçaya yoğun bir talep artışına neden olmuştur.
Turizm konusunda önemli potansiyele sahip ülkemize bu bölgelerden her yıl binlerce turist gelmektedir.

Arapça, ticaret, finans, iletişim, iş dünyası gibi alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.

NOVA, Arap dilinde profesyonel çözümler sunan bir adres olmuş, resmi veya özel birçok şirket, kurum, kuruluş ve kişilerin çözüm ortağı haline gelmiştir.

NOVA’da Arapça- Türkçe, Türkçe-Arapça tüm çeviri projeleriniz, vizyonumuz ve misyonumuzda belirtilen prensipler çerçevesinde ele alınır. Her zaman yüksek standartlarda sonuca ulaşmak hedeflenir.

NOVA’nın Arapça tercümanları, lisans ve lisans üstü düzeyde üniversitelerin Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Arapçaya ana dili gibi hakim, disiplinler arası bilgi birikimine sahip, Türkçe dil bilinci gelişmiş ve gerekli teknik terminolojik altyapıya aşina, metinleri bağlamı çerçevesinde değerlendirme becerisine sahip deneyimli çevirmenlerden oluşmuştur.

Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça çeviri, teknik, hukuk, finans, mühendislik, savunma, edebiyat gibi alanlarda; her tür resmi belgenin Arapça noter tasdikli tercümesini, yazılı veya sözlü yani Arapça simültane veya Arapça ardıl tercüme hizmetlerini kapsar.

Size veya kurumunuza gelen kısa bir mektuptan, uluslararası hukuki metinlere, tanıtım broşüründen, akademik hakemli dergi yazılarına kadar tüm çalışmalarda profesyonel destek sunmaktayız.

Titiz bir çalışmayla ortaya çıkan bütün Arapça çeviri metinleri ana dili Arapça olan (native speaker) editörlerimiz tarafından kontrol edilir.

Tüm projelerde ilk aşamadan itibaren taahhüt ettiğimiz gizlilik prensipleri proje tesliminin sonrasında da devam eder.

Çeviride tutarlık sağlamak, hız kazanmak için “çeviri araçları” yani bilgisayar destekli çeviri yazılımları (CAT) kullanılır.

Çözüm ortağınız NOVA, uzman proje koordinatörleri, çevirmen ve editörleriyle “kaliteli hizmet”, “zamanında teslimat” ve “en uygun fiyat” politikasıyla her zaman siz müşterilerimizin memnuniyetini hedefler.

Hedef kitlenize profesyonel ekibimizle ulaşabilirsiniz…

Paylaş: