Medikal Çeviri
Medikal Çeviri

Tıp dünyasında kaliteli bir çeviri, zorunluluktur. Çünkü temel noktası insan sağlığıdır.

NOVA Tercüme hastanelere, tıbbi ekipman üreticilerine, ilaç firmalarına, kliniklere ve araştırmacılara tıbbi çeviri hizmeti sunmaktadır.

Öte yandan medikal çeviri hizmeti almak giderek bir zorunluluk haline gelmektedir. Türkiye’de yerleşik ya da ziyaretçi yabancılara tıp, farmakoloji vs. sağlık hizmetleri alanlarında kaliteli bir hizmet sunabilmek için farklı dillere önemli ölçüde ihtiyaç duyulmaktadır.

Tıp çevirilerinde, kusursuz dil becerisinin yanı sıra sağlık sektörü hakkında da derin bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Müşterilerimiz, tıp çevirisi konusundaki teknik uzmanlığımızdan ve gösterdiğimiz özenden emin olabilirler.

Tıbbi Makale Çevirisi

Her gün, tıbbi dergilerde yayınlanmaları amacıyla hazırlanmış çeşitli makalelerle ilgili çeviri ve düzelti işlemleri gerçekleştiriyoruz. Öğretim üyesi, uzman tıp doktoru, diş hekimi, veteriner hekim gibi profesyonellerden oluşan uzman tercüman kadromuz sayesinde medikal çeviri projelerini doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

Medikal Çeviri Deneyim ve Uzmanlığımız

Sağlık Bakanlığı, Ankara’daki hastanelerinde sağlık turizmi ile ilgili sözlü çeviri ihtiyaçları için NOVA Dil Hizmetlerini tek ortağı olarak seçmiştir.

NOVA, Tıbbi Çeviri Projelerinde Nasıl Bu Kadar Başarılı?

Çünkü NOVA’nın tıbbi çevirmen kadrosu, öğretim üyesi, uzman tıp doktoru, diş hekimi ve veteriner hekimlerden oluşmaktadır. Çevirisi yapılan makalelerin tümü “native speaker” editör ve medikal yayın danışmanımızca kontrol edilmektedir.

Tıbbi Tercüme Fiyatları

Çeviri ücretini belirleyen değişik faktörler bulunmaktadır. Tercüme için gönderdiğiniz makale proje koordinatlerimizce incelenerek metnin uzunluğu, zorluk derecesi, çeviri yönü ve uzmanlık alanına göre fiyatlandırılır ve teslim süresi belirlenir. Fiyat teklifimizi onaylamanızın ardından tercümeye başlanır ve çeviriniz belirtilen sürede teslim edilir.

Çalışmalarınız, gizlilik prensibimiz gereği, kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Paylaş: